INFORMACJE OGÓLNE 

GRANT 4 - "Dbajmy o naszą lokalną kulturę i dziedzictwo"

Piękne zakończenie roku 2019. Kolejny projekt grantowy przechodzi do realizacji. Umowa o przyznaniu pomocy nr 00843-6935-UM0121383/19: operacja realizowana w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem w zakresie:  Rozwój ogólnodostepnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

Celem projektu jest  wyposażenie miejsc, służących społeczności lokalnej jako miejsc spotkań mających na celu krzewienie lokalnej kultury, zachowanie dziedzictwa kulturowego i ochronę środowiska.

Projekt zakłada realizację 5 zadań służących rozwojowi przestrzeni publicznej obszaru LGD poprzez wyposażenie 5 miejsc  służących rozwojowi społeczności lokalnej. Wykorzystany zostanie w tym celu potencjał kulturowy obszaru, zadania zostaną zrealizowane na obszarze LGD.

Zadanie 1 - " Rozwój infrastruktury kulturalnej w Pieszycach"

Wyposażona zostanie sala konferencyjna na obiekcie stadionu miejskiego w Pieszycach. W ramach realizacji zadania zakupionych zostanie 50 składanych krzesełek,  stoły, komputer przenośny,  projektor multimedialny z funkcją TV , ekran na których wyświetlane będą materiały podczas organizowanych na salce szkoleń i spotkań kulturalnych oraz edukacyjnych oraz drukarka, na której drukowane będą materiały służące do prowadzenia zajęć z uczestnikami wydarzeń organizowanych na terenie salki.

Zadanie 2 – „Biblioteka - miejsce przyjazne rozwojowi lokalnej kultury"

Zadanie będzie polegało na wyposażeniu pomieszczeń biblioteki  przeznaczonych na spotkania edukacyjno-kulturalne służącej rozwojowi społeczności lokalnej. Doposażone pomieszczenia biblioteki będą wykorzystywane w celu promowania i kultywowania zasobów  historycznych, kulturowych i przyrodniczych poprzez organizację spotkań poświęconych tematyce ochrony środowiska oraz kultywowaniu historii i kultury całego obszaru LGD.

Biblioteka dla dzieci oraz  pomieszczenia biblioteki i czytelni dla dorosłych, dzięki realizacji zadania staną się przestrzenią przyjazną do promowania dziedzictwa i zasobów kulturowych, historycznych i przyrodniczych obszaru LGD.

Zadanie 3 – „Wyposażenie "Krainy edukacyjnej" w Głuszycy w niezbędny sprzęt”

Wyposażona zostanie „Kraina edukacyjna” – miejsce spotkań, w sprzęt niezbędny do organizowania różnego rodzaju aktywności. Zakup telewizora, laptopa, urządzenia wielofunkcyjnego oraz tablic i antyram umożliwi organizowanie różnorodnych  szkoleń, warsztatów i wydarzeń dla społeczności z terenu Gór Sowich związanych z kulturą, promocją regionu oraz ekologią.

Zadanie 4 – „Rozwój infrastruktury kulturalnej w Piskorzowie”

Celem zadania będzie poprawa infrastruktury kulturalnej i szkoleniowej w Piskorzowie, przez zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia konferencji, szkoleń oraz niewielkich wydarzeń kulturalnych, do sali konferencyjno-szkoleniowej w remizie strażackiej OSP Piskorzów. Zwiększy się możliwość kształcenia się dzieci i młodzieży w zakresie niesienia pomocy osobom jej potrzebującym w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Zadanie 5 – „Utworzenie Kuźni jako odrębnej wystawy w muzeum”

Celem jest utworzenie atrakcji turystycznej i rozwinięcie oferty promocyjnej regionu, a także promocja zanikającego zawodu kowala. W ramach realizacji zadania utworzona zostanie w obiekcie  muzeum wystawa prezentująca prace kowalskie. W tym celu zostanie wyposażone jedno z posiadanych pomieszczeń w sprzęt kowalski. Organizowane będą wystawy i happeningi dzięki, którym zostanie przybliżona odwiedzającym,  w szczególności młodzieży praca kowala i tajemnice kuźni uchylające rąbek historii zanikającego zawodu.

Lokalna Grupa Działania
"Partnerstwo Sowiogórskie"

Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

Ważna informacja - Beneficjenci
środa, 21 sierpia 2019
NUMER IDENTYFIKACYJNY
wtorek, 24 kwietnia 2018
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Wrzesień   Listopad »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031