INFORMACJE OGÓLNE 

                                                           

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w obszary wiejskie"

GRANT 6 - "Nasze Góry Sowie" 

Zadanie 1 - Sowiogórska Impreza Naukowa

dzięki której za pomocą obserwacji mikroskopowych, eksperymentów i „podróży w czasie” poznamy bliżej nasz obszar. Kolejnym tematem imprezy będzie przybliżenie bioróżnorodności i konieczności ochrony naszego środowiska naturalnego. Tu również czekają nas eksperymenty uatrakcyjniające również przekazywanie wiedzy z dziedziny chemii oraz nauk technicznych.

Zadanie 2 - Zostań Strażakiem

to wydarzenie mające na celu zapoznanie  się z zagrożeniami występującymi w codziennym życiu oraz zachęcenie młodzieży do wstępowania w szeregi OSP. Wśród atrakcji planuje się: prezentację sprzętu, pokaz działań ratowniczych, konkurs dla dzieci z nagrodami, zawody, animacji inne niespodzianki.

Zadanie 3 - Bieg Marzanny – Góry Sowie

ma na celu propagowanie aktywności fizycznej połączonej z promocją tradycji oraz Gór Sowich, jak również edukacji ekologicznej.

Zadanie 4 - Wielki Dzień Pszczół

to wydarzenie mające na celu propagowanie i promocję ochrony środowiska dzięki takim elementom jak: pokaz budowy domków dla owadów, plenerowy pokaz filmu animowanego oraz spotkanie z lokalnymi pszczelarzami. 

Zadanie 5 - Załóż własny bioogród 

czyli przeprowadzenie warsztatu w celu zwiększenia świadomości i wiedzy z zakresu ekologicznego podejścia do pielęgnacji roślin. Przeprowadzona zostanie część zarówno teoretyczna jak i praktyczna poświęcona projektowaniu ogrodów łączących
w swej formie aspekt ozdobny i użytkowy.

Zadanie 6 - Sowiogórskie warsztaty filmowe

w których uczestniczyć będą mieszkańcy naszego obszaru. Warsztaty poprowadzone przez zawodowego reżysera oraz aktora zostaną zakończone nagraniem filmu promującego ochronę przyrody, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym oraz promocji zasobów przyrodniczych.

Zadanie 7 - Ekoreporter – Ekoobywatel Warsztaty radiowo – telewizyjne z klimatem w Górach Sowich

to przeprowadzenie warsztatu radiowo-telewizyjnego dla mieszkańców obszaru przybliżającego tajniki dziennikarstwa z elementami edukacji przyrodniczej i klimatycznej.

Zadanie 8 - Ekspozycja multimedialna „Przyroda Gór Sowich”

to przygotowanie wystawy i prezentacji multimedialnej dotyczącej przyrody Gór Sowich, połączonej z koncertem promocyjnym. Zadanie ma przybliżyć mieszkańcom obszaru faunę i florę Gór Sowich.


REALIZACJE

Lokalna Grupa Działania
"Partnerstwo Sowiogórskie"

Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

Film promocyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Numer identyfikacyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Ważna informacja - Beneficjenci
środa, 21 sierpia 2019
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Lipiec   Wrzesień »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031