"Piękno i Natura"

                                  

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa Inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresach: 

Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości. 

Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. 

Album - Partnerstwo Sowiogórskie - 
               PRZYRODA I HISTORIA 

LGD „Partnerstwo Sowiogórskie” w ramach projektu wydało publikację promocyjną ukazującą walory przyrodnicze i turystyczne swojego obszaru. Wydawnictwo to jest udostępniane zarówno w wersji drukowanej na wydarzenaich towarzyszacych projektwi, jak również dostępne w biurze LGD. Zapraszamy rownież do zapoznania się z nim dzięki utworzeniu wersji elektronicznej. 

ALBUM >>>> pobierz 

Blok warsztatów edukacyjno - ekologicznych 

Kolejnym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu było  zaproszenie mieszkańców naszgo obszaru na warsztaty edukacyjne poświęconych wspieraniu ekologii. Warsztaty przeprowadzono w każdej z Gmin członkowskich partnerstwa. Tematyka warsztatów zostałą wybrana na etapie realizacji wydarzenia spośród zaproponowanych do realizacji zajęć zgodnie z zainteresowaniem odbiorców. 

Warsztaty ZERO WASTE Alternatywa dla plastiku - Pieszyce

Warsztaty z segregacji odpadów i ZERO WASTE dla przedszkolaków i uczniów - Walim i Głuszyca

Warsztaty ZERO WASTE Naturalne kosmetyki i środki czyszczące - Jugów i Jedlina-Zdrój

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu 

        W ramach działań promocyjnych zrealizowane zostało wspólne zadanie jakim był udział w targach turystycznych na którym wspólnie z partnerami projektu promowaliśmy swoje obszary. Przygotowane zostanły w tym celu materiały promocyjne oraz wspólna ulotka. 

Ulotka projektowa wspólna >>>>> pobierz 

Film promocyjny LGD QWSI  obejrzyj >>>>

Wydarzenie edukacyjne - Twój obszar Twoim bogactwem 

Ostatnim z zadań, które odbyło się w ramach projektu "Piękno i Natura" była organizacja wydarzenia pod nazwą „Twój obszar Twoim bogactwem”. Do realizacji wybrano nieprzypadkowe miejsce pod kątem tematyki projektu – a mianowicie Centrum Bioedukacji Multimedialnej obejmujące Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, wstęgową kładkę nad Jeziorem Bystrzyckim oraz pomieszczenia w Zamku Grodno. Prelekcje odbyły się w Sali znajdującej się w tzw. AKWARIUM. Jest to miejsce ukazujące zasoby przyrodnicze stąd zaplanowano prelekcję poświęconą miejscu realizacji imprezy czyli nowych form edukacji ekologicznej. Druga część prelekcji poświęcona została faunie i florze obszaru Gór Sowich. Uczestnicy wydarzenia po prelekcji wraz z przewodnikiem udali się do Zamku Grodno. 

Lokalna Grupa Działania
"PARTNERSTWO SOWIOGÓRSKIE"
Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

OGŁASZAMY NABÓR
czwartek, 26 stycznia 2023
Szkolenie dla Wnioskodawców
środa, 25 stycznia 2023
OGŁASZAMY NABORY
środa, 25 stycznia 2023
Film promocyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Numer identyfikacyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Marzec   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930